O ręcznym szyciu i pikowaniu patchworkowych pledów.
Niewiele jest w polskim internecie o ręcznym szyciu, a jeszcze mniej o ręcznym pikowaniu patchworkowych pledów. Postanowiłam wiec podzielić się z innymi zdobywaną zazwyczaj ze źródeł anglojęzycznych, a jeszcze częściej metodą prób i błędów wiedzą na te tematy. Jest to spojrzenie osoby początkującej nie tylko w patchworku, ale również w szeroko pojętym krawiectwie w ogólności. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :)

czwartek, 24 maja 2012

Pikowanie :)

W porywie szczęścia będącego skutkiem ukończenia fioletowego topu oraz syndromu "pustej maszyny" zabrałam się za pikowanie jednego z moich flanelowych pledzików:Pikowane dużymi ściegami, grubą nicią - pledzik wychodzi fantastycznie mięciutki.
Uwielbiam pikować :)
I ten lekko pofalowany szew! Nie do zrobienia na maszynie ;) Wbrew pozorom nie naciągałam za bardzo nitki i nie marszczyłam całości - ku mojej radości  to tak samo wychodzi ;)
Żeby jeszcze tylko czas się rozciągał jak guma ...

4 komentarze:

 1. Arcydzieło! I te z postu poprzedniego również! I jeśli uwielbiasz pikować, to ja Ci chętnie podrzucę swoje potworki. Mnie to zawsze się cos rozciągnie , więc przycinam , potem się okazuję , że za krótko wiec doszywam.. i odkładam na pól roku bo nie mam siły tego konczyc. pozdrawiam Madiza

  OdpowiedzUsuń
 2. o.,,to może i ja trochę swoich przywiozę. Bo pikowania nie cierpię, ale zawsze robiłam to maszynowo....może czas pójść z Twoje ślady i złapać nić z dłonie. Ha! tak zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pełen szacun za ręczne pikowanie. Efekt jest fantastyczny i rzeczywiście, nie do uzyskania na maszynie. Masz zdolności i .... cierpliwość :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sądziłam, że znajdę taki blog.... akurat informacji o RĘCZNYM szyciu szkukałam!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...