O ręcznym szyciu i pikowaniu patchworkowych pledów.
Niewiele jest w polskim internecie o ręcznym szyciu, a jeszcze mniej o ręcznym pikowaniu patchworkowych pledów. Postanowiłam wiec podzielić się z innymi zdobywaną zazwyczaj ze źródeł anglojęzycznych, a jeszcze częściej metodą prób i błędów wiedzą na te tematy. Jest to spojrzenie osoby początkującej nie tylko w patchworku, ale również w szeroko pojętym krawiectwie w ogólności. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :)

czwartek, 15 marca 2012

Flanelowe serca

Ten top uszyłam już dość dawno.


Kolejny z dziecięcej serii flanelowej. Jest to też moje pierwsze podejście do aplikacji maszynowej - wyszło, mówiąc nieskromnie, całkiem przyzwoicie;)
Niestety mam problem z zakupem odpowiedniej tkaniny na spód - dlatego leży niedokończony... Prawdopodobnie ugnę się niebawem i tył znów będzie z błękitnej gładkiej flaneli - jedynej w miarę dostępnej w sklepach. A chciałam jakąś różową i w ładny wzorek...

3 komentarze:

 1. widzę że nie tylko ja rozkochałam się we flanelach :) efekty pokażę niedługo. Niestety wybór flanel w Polsce bidny strasznie. Śliczna ta kołderka będzie i aplikacja na flaneli to już wyższa szkoła jazdy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zajrzyj do "Kameleona", może coś wybierzesz. http://www.tkaninysklep.pl/flanela

  Mi się jeszcze patchwork flanelowy nie trafił, może kiedyś, jak mi się bawełna znudzi. Bardzo ładne serduszka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Your quilts/crafts are so fantastic! It's so nice to find other quilters all around the world!
  www.quiltworld2.blogspot.com
  Hugs, Ulla (from Finland)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...