O ręcznym szyciu i pikowaniu patchworkowych pledów.
Niewiele jest w polskim internecie o ręcznym szyciu, a jeszcze mniej o ręcznym pikowaniu patchworkowych pledów. Postanowiłam wiec podzielić się z innymi zdobywaną zazwyczaj ze źródeł anglojęzycznych, a jeszcze częściej metodą prób i błędów wiedzą na te tematy. Jest to spojrzenie osoby początkującej nie tylko w patchworku, ale również w szeroko pojętym krawiectwie w ogólności. Wszystkich zainteresowanych zapraszam :)

sobota, 23 lipca 2011

Flanelowy top gotowy


Zdjęcie słabe jak zwykle, ale jest :Top flanelowego pledziku gotowy :)Pierwszy raz miałam do czynienia z flanelą i przyznam, że szyło mi się super. Naczytałam się w internecie o tym jaki to trudny materiał, jak się wyciąga pod stopką itp To wszystko prawda, ale  materiał ten równie dużo wybacza. Nie musiałam ani razu nic pruć. Uznałam, że jeśli rogi nie schodzą się o 1 mm to nie ma dramatu. Jedyny kłopot to krzywy nadruk ( kratka)... co niestety widać. Uznałam, że lepiej będzie ciąć wzdłuż nitki kosztem wyglądu niż potem pluć sobie w brodę gdy się flanelka zdefasonuje po praniu...

Muszę jeszcze dokupić flaneli na spód i będzie gotowe...

1 komentarz:

  1. super wyszło! ja tez polubiłam szycie flaneli, aż tak bardzo się nie naciąga a kocyki są z niej takie miękkie że szkoda byłoby tego nie wykorzystać :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...